Yhteystiedot

eRiveria > Tietoa meistä > Yhteystiedot

Digipalvelujen asiantuntija

Ilkka Eronen

Ilkka Eronen
ilkka.eronen@riveria.fi
050 311 5773

Riverian ajasta ja paikasta riippumattomat palvelut
sekä YTO-yhteistyö asiakasoppilaitosten kanssa.

Verkkopedagoginen asiantuntija

Sanni Suominen

Sanni Suominen
sanni.suominen@riveria.fi
050 438 8318

Riverian ajasta ja paikasta riippumattoman tutkintokoulutuksen kehittäminen.

Verkko-oppimisen tuki

Sirkku Ranta

Sirkku Ranta
sirkku.ranta@riveria.fi
050 091 2548

Viestintä- ja vuorovaikutusosaaminen

Viestintä ja vuorovaikutus äidinkielellä, suomi

Siluetti

Vastuuopettaja
Anni Karhu
anni.karhu@riveria.fi
050 577 7061

Junnu Hukkala

Verkko-opettaja
Junnu Hukkala
junnu.hukkala@riveria.fi
050 374 5399

Viestintä ja vuorovaikutus äidinkielellä, suomi toisena kielenä

Sari Härkönen

Verkko-opettaja
Sari Härkönen
sari.harkonen@riveria.fi
050 372 6808

Siluetti

Verkko-opettaja
Essi Puumalainen
essi.puumalainen@riveria.fi
050 440 9093

Viestintä ja vuorovaikutus toisella kotimaisella kielellä, ruotsi

Viestintä ja vuorovaikutus vieraalla kielellä, englanti

Vastuuopettaja
Mervi Timonen
mervi.timonen@riveria.fi
050 516 7083

Päivi Voutilainen

Verkko-opettaja
Päivi Voutilainen
paivi.voutilainen@riveria.fi
050 502 0346

Viestintä ja vuorovaikutus vieraalla kielellä, saksa

Siluetti

Verkko-opettaja
Elli Kauppinen
elli.kauppinen@riveria.fi
050 462 0071

Viestintä ja vuorovaikutus vieraalla kielellä, venäjä

Siluetti

Verkko-opettaja
Laura Mönkkönen
laura.monkkonen@riveria.fi
050 573 2498

Toiminta digitaalisessa ympäristössä

Suvi Räty

Vastuuopettaja
Suvi Räty
suvi.raty@riveria.fi
050 351 5425

Merja-Kaarina Piiroinen

Verkko-opettaja
Merja-Kaarina Piiroinen
merja.piiroinen@riveria.fi
050 570 1073

Taide ja luova ilmaisu

Hannele Hartikainen

Vastuuopettaja
Hannele Hartikainen
hannele.hartikainen@riveria.fi
050 577 7062

Matemaattis-luonnontieteellinen osaaminen

Matematiikka ja matematiikan soveltaminen

Siluetti

Vastuuopettaja
Tuomas Saarelainen
tuomas.saarelainen@riveria.fi
050 473 6144

Fysikaaliset ja kemialliset ilmiöt ja niiden soveltaminen

Sanni Suominen

Vastuuopettaja
Sanni Suominen
sanni.suominen@riveria.fi
050 438 8318

Yhteiskunta- ja työelämäosaaminen

Yhteiskunnassa ja kansalaisena toimiminen

Sirkku Ranta

Vastuuopettaja
Sirkku Ranta
sirkku.ranta@riveria.fi
050 091 2548

Työelämässä toimiminen

Siluetti

Vastuuopettaja
Sari Lehikoinen
sari.j.lehikoinen@riveria.fi
050 340 2217

Yrittäjyys ja yrittäjämäinen toiminta

Jari Klemola

Vastuuopettaja
Jari Klemola
jari.klemola@riveria.fi
050 438 6864

Työkyvyn ja hyvinvoinnin ylläpitäminen

Siluetti

Verkko-opettaja
Harri Lemmetyinen
harri.lemmetyinen@riveria.fi
050 311 5798

Siluetti

Verkko-opettaja
Mia Palviainen
mia.palviainen@riveria.fi
050 911 0899

Kestävän kehityksen edistäminen

Siluetti

Vastuuopettaja
Tuuli Ahonen
tuuli.ahonen@riveria.fi
050 323 8004

Verkko-oppimisen ammatilliset ohjaajat

Siluetti
Jaana Puranen
Joensuu Peltola
jaana.puranen@riveria.fi
050 470 5840
 
Ammatillinen ohjaaja yhteisissä tutkinnon osissa.
Työpiste Joensuun Peltolassa Päätalon opintopajalla.
Siluetti
Sari Kansala
Lieksa ja Nurmes
(Laura Siivolan sijainen 7.5.2024 asti)
sari.kansala@riveria.fi
050 407 0171
 
Lieksan ja Nurmeksen kampusten pajatoiminta.
Laura Siivola

Laura Siivola
Lieksa ja Nurmes
(poissa 7.5.2024 asti)
laura.siivola@riveria.fi
050 407 0171

Teemu Jumppanen

Teemu Jumppanen
Kitee
teemu.jumppanen@riveria.fi
050 447 1221

Kiteen kampuksen pajatoiminta.

Visuaalinen suunnittelija

Siluetti

Riikka Nykyri
(Mirva Immosen sijainen 31.5.2024 asti)
riikka.nykyri@riveria.fi
050 345 7472

Siluetti

Mirva Immonen
(poissa 31.5.2024 asti)
mirva.immonen@riveria.fi
050 345 7472

Digitaalisten oppimateriaalien tuottaja

Siluetti
Vera Vainikainen
vera.vainikainen@riveria.fi
050 572 4010

Pedagoginen johtaja

Jatta Herranen
Jatta Herranen
jatta.herranen@riveria.fi
050 075 5305